Menu:

Druhy autopotahů

Při koupi nového vozu čelíme velkému množství dotazů od prodejce, které se týkají nejen funkčního využití a technických parametrů vozu, ale i designu a vzhledu interiéru. Nedílnou součástí je také výběr autopotahů.

Autopotahy do auta můžeme rozdělit do několika kategorií. Nejoblíbenější jsou autopotahy univerzální nebo šité na míru. U obou těchto typů si samozřejmě můžete vybrat barvu i kvalitu materiálu. Extrovertní lidi volí spíše barevnější kombinace, podnikatelé a manažeři potom barvy klasické a nenápadné. Tmavé barvy se hodí i do rodinných aut, a to čistě z praktického hlediska. Univerzální autopotahy jsou cenově přijatelnější a hodí se i do vozů s bočními airbagy.

Autopotahy na míru přesně splňují vaše nároky na pohodlí a kvalitu materiálu. Tento typ potahů volí buď lidé, kteří se často přepravují autem, nebo podnikatelé, pro které je značka a interiér vozu formou reprezentativního prostředku.  
 Jezdíte-li autem poměrně často, za vyzkoušení určitě stojí i autopotahy masážní nebo vyhřívané. Masážní potahy do aut mohou být vyrobeny z dřevěných kuliček nebo obsahují elektrické motory. Oba tyto typy mají relaxační i rehabilitační účinky vzhledem k tomu, že vám během cesty masírují záda. Jsou vhodné především při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Vyhřívané autopotahy určitě ocení řidiči i spolujezdci především v zimě. Zvolit si můžete intenzitu vyhřívání a stupně upravovat dle teploty v autě nebo vašich potřeb.

Nedílnou součástí interiéru auta jsou i autokoberce. Koberce do aut lze barevně sladit s autopotahy vozu a vybírat můžete z různých barevných variant. Tomuto kritériu odpovídají koberce textilní. Obzvláště do rodinných vozů nebo v období dešťů či sněhu je vhodné volit koberce gumové. I tyto mohou být vyrobeny na míru.

13. 06. 2012